Connect with us

NASIL YAPILIR?

Xampp ip çakışma sorunu kesin çözümü

Bilgisayarınızda PHP çalıştırmak istiyorsunuz bunun için XAMPP kurdunuz ama ip çakışma hatası aldı isenşz sorunun çözümü sayfamızda.

Yayın Tarihi

XAMPP’i kapatınız.

İşletim sisteminizdeki C:\xampp\apache\conf yolunu izleyiniz.

httpd.conf adlı dosyayı bulunuz ve notepad ile açınız. (edit with notepad)

Aşağıdaki satırları bulun

#Listen 0.0.0.0:80
#Listen [::]:80
Listen 80

ServerName localhost:80

bu kısımları aşağıdaki şekli ile değiştirin.

#Listen 0.0.0.0:88
#Listen [::]:88
Listen 88

ServerName localhost:88

olarak değiştiriniz. (88 yerine 8080 de yazabilirsiniz.)

XAMPP’i açınız.

Apache Start komutunu veriniz.

Ek olarak web tarayıcınızı açınız ve adres kısmına http://localhost:88/ yazınız.

http://localhost:88/xampp/splash.php adlı yeni bir sayfaya yönlendirilmiş olduğunuzu fark edeceksiniz. Bu sayfadan English’i seçiniz.

http://localhost:88/xampp/index.php sayfası açılacaktır.

Reklam
YORUMLAR

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NASIL YAPILIR?

SMS Gönderim Php Scripti

Ultimate SMS, güçlü, esnek ve Kullanıcı dostu Toplu SMS Pazarlama Uygulamasıdır.

Yayın Tarihi

Editör

Ultimate SMS php scripti SMS pazarlama için hepsi bir arada çözüm sunar. Kullanımı ve kurulumu kolaydır.

Müşteri yönetimi
Müşteriler herhangi bir organizasyon için en önemli insanlardır. Ultimate SMS, müşterinize daha hızlı ve daha basit bir şekilde odaklanmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Fatura Yönetimi
Profesyonel ve Mükemmel görünümlü Faturalar oluşturun. Fatura Yazdır veya Fatura PDF dahil olmak üzere doğrudan müşterilerinize gönder. Yinelenen faturalar da ayarlayabilir ve en popüler ödeme ağ geçitleriyle ödeme yapabilirsiniz.

Toplu SMS Gönder
Müşterilerinize Müşteri Grupları veya Telefon defteri kullanarak promosyon / işlemsel sms gönderin veya csv veya excel dosyalarını yükleyin. Nihai SMS, mesajlarınızı otomatik olarak sıraya koyar, müşterinize birer birer verir.

Schedule SMS Gönder
Zamanlanmış Mesaj ile, istediğiniz zaman kendinize veya birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Sadece müşteri gruplarınızı veya Telefon rehberinizi seçin veya csv veya excel dosyalarını yükleyin ve zamanınızı seçin. Mesaj doğru zamanda teslim edilecektir.

İki yönlü sms
İki yollu SMS, alıcıyla konuşmanıza izin vermek için hem bir metin mesajı gönderip alabileceğiniz yerdir. Ultimate SMS kullanarak istemcinize kısa mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz.

SMS Raporlarını Temizle
Ultimate SMS, temiz, minimal ve göz alıcı SMS geçmişi raporları sağlar. SMS geçmişinizi mobil gelen kutusu gibi alacaksınız.

Özel SMS Şablonları
Zamanınızı azaltmanıza yardımcı olacak tamamen güvenli özelleştirilmiş SMS şablonları oluşturun. Sadece şablonunuzu oluşturun, sistemde depolayın ve nihayetinde ihtiyaç duyacağı zaman kullanın.

Adres Defteri / Telefon Defteri Yönetimi
Telefon Defteri / Adres Defteri, kişileri depolamanıza, arama yapmanıza ve görüntülemenize, iletişim bilgilerini düzenlemenize ve silmenize yardımcı olacak kullanışlı bir özelliktir. Telefon Rehberi / Adres defteri özelliğinin temel amacı, tam otomatik sistemi kullanarak kişilerin iletişim bilgilerini verimli bir şekilde yönetmektir.

Gönderen Kimliği Yönetimi
Dinamik SMS gönderici kimliğiyle, şirketinizin adını bir metin mesajının göndereni olarak gösterebilir ve basit bir SMS’i güçlü bir markalama aracına dönüştürebilirsiniz. Belirli bir müşteri için Gönderen Kimliği’ni engelleyebilir veya engelini kaldırabilirsiniz.

Anti-Dolandırıcılık mesaj sistemi
Dolandırıcılığa Karşı Önleme mesajı, Spam iletisini veya yasa dışı bir metni gönderirken sahtekarlık tanıması sistemidir. Yönetici, Spam mesajı gönderen veya yasa dışı bir metin gönderdiğinde e-posta alabilir ve bunu tam otomatik sistemle yönetebilir.

Yönlendirme / Kapsama Sistemi
Nihai SMS Kapsamı’nı kullanarak, kullanılabilirliğinizi ayarlayabilirsiniz. Hangi ülkede hizmet sağladığınız ve hangi ülkede bulunmadığınız. Yönlendirme / Kapsama sistemi, belirli bir mobil operatör için fiyat belirlemek için tam esneklik sağlar ve ayrıca sms gönderiminde kullanılacak sms ağ geçidini ayarlar.

Entegre Popüler SMS Ağ Geçitleri
Ultimate SMS, 97’den fazla popüler sms gateway içerir. Bu ağ geçitlerini kullanarak müşterilerinize veya istemcinize sms gönderebilirsiniz. Entegre olmayan Ultimate SMS’de kendi ağ geçidinizi de ekleyebilirsiniz.

Kendi API’nizi Oluşturun
SMS API entegrasyonu, SMS servislerini web siteniz, yazılım gibi panellerinize entegre etmenin yoludur. Gelişmiş API’ler ve sıralanabilir hizmetler, kullanım şekliniz konusunda size yaratıcılık kazandırır.

SMS Fiyat Planı
Nihai SMS, müşterileriniz veya müşterileriniz için farklı Fiyat Planı türleri oluşturmanızı sağlar. Plan planınızı belirli bir plan için ayarlayabilirsiniz. Ayrıca popüler veya değil ayarlayabilirsiniz.

Destek Yönetimi
Mükemmel müşteri hizmeti vermek istiyorsanız, bir bilet sistemi zorunludur. Nihai SMS Desteği, müşterilerinize mükemmel bir hizmet sunmanıza ve Ultimate SMS ile tekrar asla Müşteri Biletlerinizi kaybetmenize yardımcı olur.

Sınırsız Rol Yönetimi
Rol yönetimi, uygulamanızdaki kullanıcıların erişmesine izin verilen kaynakları belirlemenizi sağlayan yetkilendirmeyi yönetmenize yardımcı olur. Rol yönetimi, kullanıcı gruplarını kullanıcı olarak yönetici, satış, üye vb. Rollere atayarak bir birim olarak ele almanızı sağlar.

Çoklu dil desteği
Ultimate SMS’i herhangi bir dile çevirebilirsiniz. Sadece çevirdiğiniz ülke adını girin, ülke bayrağınızı yükleyin ve nihayet, kendi İngilizcenizi kendi dilinize çevirebilirsiniz. Bunun için herhangi bir programlama bilgisine ihtiyacınız yok.

Popüler Ödeme Ağ Geçitleri
Nihai SMS en popüler ödeme ağ geçitlerini içerir. Farklı para birimlerinde Paypal ve Stripe’den ödeme alabilirsiniz. Banka Hesabınızı veya Herhangi bir şeyi içerebilecek bir manuel ödeme ağ geçidi var.

Sınırsız Bayi Paneli
Nihai SMS’i kullanarak, sınırsız kullanıcı veya müşteri oluşturabilir ve ayrıca kendi müşterilerini oluşturmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca müşterilerini satıcı panelinden de muhafaza edebilirler.

Görünüm
Nihai SMS’yi özelleştirmek kolaydır ve herhangi biri kolayca herhangi bir şeyi değiştirebilir. İsterseniz, herhangi bir esinti olmadan sahip olabilirsiniz.

İyi belgelenmiş
İhtiyacınız olan tüm bilgilerle oluşturmaya başlayın ve nasıl yapılır kılavuzları, örnek kod ve kapsamlı API belgeleriyle hızlıca kaldırın.

Açık Kod Tabanı
Ultimate SMS, geliştiriciler ile iyi tasarlanmış ve açık olarak tasarlanmıştır. İhtiyacı olan her şeyi değiştirebilirsiniz.

Ömür Boyu Güncelleme
Ultimate SMS, güncelleme ücretlerini ödemeden ömür boyu güncellemenizi sağlar.

Ultimate SMS Satın Alma Linki ve Demosu

https://ultimatesms.codeglen.com/demo/admin
Admin Login:
User Name: admin
Password: admin.password

https://ultimatesms.codeglen.com/demo
Client Login:
User Name: client
Password: client.password

Ultimate SMS Dosyayı Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın  (Versiyon 2.3)

İndirdiğiniz dosyaları mutlaka virüs taramasından geçirmenizi tavsiye ederiz. Kullandığınız eklentilerden doğabilecek sorunlardan web-dizayn.com sorumlu değildir.

 

Devamını Gör

NASIL YAPILIR?

WordPress bloğundaki yazıları tek db birleştirme işlemi nasıl yapılır?

iki farklı wordpress bloğunu tek bir blog üzerinde sıralama kaybetmeden birleştirmek mümkün.

Yayın Tarihi

Editör

iki WordPress blogunu kolaylıkla birleştirebilirsiniz. Nasıl yapılır da iki blogu birleştirip SEO sıralamalarınızı etkilemeden nasıl kolayca 5 adımda gerçekleştirebileceğimizi göreceğiz.

İki WordPress blogunu birleştirmek, tüm içerikleri bir araya getirmek ve yeni bir blog oluşturmak için başka bir içeriği kurmakla ilgilidir. Elbette, söylemesi belki biraz kolay gelebilir fakat sandığınız kadar da zor değil.

İki blogu bir araya getirmek belki sizin için gereksiz görünebilir, ancak aslında bazı avantajları da vardır:

İş yükünü azaltmak : İki blog yönetmektense bir blog yönetmek her zaman daha kolaydır.

İçeriğinizi genişletin : Bazı durumlarda, geniş içerikli bir web sitesine sahip olmak daha küçük sitelerle uğraşmaktan ve zayıf içeriklerden daha da etkilidir.

İşlemlere başlamadan önce, her iki WordPress sitenizi de yedeklemelisiniz. Bu şekilde, işlem sırasında bir şeyler ters giderse baştan başlayabilirsiniz. Ayrıca, ilerlemeden önce sitelerinizin aynı permalink yapısına sahip olduğundan emin olun. Aksi takdirde, SEO sıralamalarını etkilemeden birleşmeyi yapmak mümkün olmayacaktır. Bu beş adım boyunca, karışıklığı önlemek için eski blog’unuzu “A”, yeni blog’unuzu “B” olarak adlandıracağız.

İki wordpress bloğunu sıralama kaybetmeden 5 adımda birleştirme

Adım 1 : İçeriğinizi Xml Dosyası Olarak Kaydedin

WordPress, yazı, sayfalar ve özel yazı türleri de dahil olmak üzere tüm içeriğinizi aktarmanıza olanak tanıyan dahili bir özellik ile birlikte gelir. İki siteyi birleştireceğimiz için, tüm içeriğimizi yedekleyeceğiz.

Bunu yapmak için, A Bloğunun yönetim sayfasından sırasıyla Araçlar > Dışa Aktar menüsünden tüm seçenekleri işaretleyip dosyayı bilgisayarımıza kaydediyoruz.

Bu işlem ile içeriğimizi XML formatında bilgisayarımıza kaydetmiş olduk.Fakat sitenizdeki resimler bu dosyada yer almamaktadır. Bunun için ayrı bir işlem yaparak resimleri de alacağız.

Adım 2 : İçeriği Yeni Blog Üzerine Aktarma
Az önce eski blogdan indirdiğimiz Xml dosyasını yeni web sitemize yüklemek için bu kez Araçlar > İçe Aktarsekmesine geliyoruz. Dosya seç butonundan xml dosyasını seçip İçeri Aktar butonuna tıklıyoruz.

İçeriğinizin büyüklüğüne göre işlem biraz sürebilir ekranı kapatmayın.

Adım 3 : Yüklenen Içeriğin Kullanıcıya Atanması
Yüklediğimiz içeriğin hangi kullanıcının hesabına dahil olmasını istiyorsak bu kullanıcıyı seçmemiz gerekiyor. Yükleme işleminden sonra alttaki gibi karşımıza gelen ekrandan ister yeni kullanıcı tanımlayabilir, isterseniz de var olan bir kullanıcı seçerek atama yapabilirsiniz. Son olarak Onayla butonuna tıklıyoruz.
Adım 4 : URL Yönlendirmelerinin Yapımı

Artık tüm içeriği eski sitemizden aldık. Fakat eski adresleri yeni sitemizin adreslerine yönlendirmemiz gerekiyor. Bunun için eski sitemizin ana dizininde bulunan .htaccess dosyasına aşağıdaki kodları ekleyip düzenliyoruz ve kaydediyoruz.

Yönlendirmeyi ayarladıktan sonra, arama motorları vasıtasıyla eski sitenizi ziyaret eden herkes direk olarak yeni sitenizdeki adrese yönlendirilecektir.

Adım 5 : Resimlerin Yüklenmesi
Makalenin başlarında resimler için farklı bir yol izleyeceğiz diye belirtmiştim. Şimdi eski sitenizin wp-content / uploads klasörünü ftp üzerinden tüm içeriği ile birlikte bilgisayarınıza kaydedin. Daha sonra indirdiğiniz bu klasörü yeni sitenizin aynı klasörüne yükleyin.Şimdi sıra geldi resimlerin adreslerini düzenleme kısmına. Bunun için Search And Replace eklentisini kullanacağız. Search And ReplaceEklentisini indirip eklenti kurulumunu yapıyoruz.

Eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra Araçlar > Search And Replace menüsüne tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa geliyor.

Menüden Search & Replace sekmesine tıklıyoruz. Search For kısmına eski sitemizin adresini , Replace withkısmına da yeni sitemizin adresini yazıyoruz. Alttan Select all tables kutucuğunu işaretliyoruz ve Do Search & Replace butonuna tıklıyoruz. Böylece, eski sitemizin tüm içeriği yeni sitemizde yer alacaktır. Ayrıca sitenizdeki dahili linkleriniz de yeni sitenizin adresi ile değişmiş olacaktır.

Devamını Gör

Trending

Copyright © 2018 Web-dizayn.com Web tasarım paylaşım portalı

DMCA.com Protection Status